į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
BOA profesinių sąjungų organizavimo mokymai Talino

Baltijos organizavimo aljanso (BOA) mokymus Estijoje apie profesinių sąjungų organizavimą vedė UNI organizavimo direktorius Erkan Ersoy.

 

Mokymose dalyvavo profsąjungininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei kolegos iš Švedijos, Suomijos, kurie atstovavo įvairius sektorius - finansinių paslaugų, telekomunikacijų, ryšių, metalo pramonės, miškų ir baldų pramonės, statybos, transporto ir t.t.

 

Mūsų organizaciją atstovavo trijų žmonių komanda - Regina Dvaržeckytė (LRDPS pirmininkė), Aušra Burneikienė (Utenos pašto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė), Darius Bujanauskas (Vilniaus regiono telekomunikacijų darbuotojų profesinės sąjungos komiteto narys).

 

Puiku mokytis kai ne tik išgirsti teoriją, bet čia pat su lektoriumi ir kitais dalyviais gali diskutuoti kaip šias žinias praktikoje galima panaudoti.

 

"Parsivežta iš mokymų išvada - be narių ir jų aktyvaus dalyvavimo gerinant darbo sąlygas, derantis dėl Kolektyvinės sutarties - rezultatas bus menkas, nes socialinis dialogas užtikrina tik pokalbį ir teisę į jį, bet ne rezultatus. Rezultatams reikia darbuotojų, kurie nori pokyčių ir pasirengę dėl jų sudalyvauti akcijoje, pasirašyti peticiją, streikuoti. Na, o tam reikia finansų, kuriuos užtikrina nario mokestis." - Regina Dvaržeckytė