į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
CETA = Europos Sąjungos—Kanados „laisvos prekybos“ susitarimas

Visi kviečiami į Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA šviečiamąją PROTESTO akciją!!!

Derybos prasidėjusios 1990 m. baigėsi sutartimi CETA tarp Europos Sąjungos ir Kanados, dėl kurios vasario 15 d. Europos parlamente bus balsuojama.


Ši sutartis ne tik atveria duris prekybai, tačiau kelia grėsmę darbo santykius reguliuojančių teisės aktų išnykimui (pvz. JAV ir Kanadoje atostogų dydžio nenumato valstybė todėl tai priklauso nuo darbdavio geros valios) bei mūsų sveikatai, nes mažinaьas maisto saugumo reguliavimas.


Paraginkite balsuoti preiš šią sutartį Europos parlamento narius iš Lietuvos pasinaudodami šia nuoroda: https://cetacheck.stop-ttip.org/lt/

 

KVIETIMAS

Sveiki, 
Sausio 21 d., 14 val., Vilniuje, prie Europos Namų (Vilniaus g. pradžioje, priešais įėjimą į Europos  Namus / Europos informacijos centrą) susirinksime simboliškai išreikšti nepritarimą mums už nugarų suderėtam labai pavojingam ES—Kanados „laisvos prekybos“ susitarimui, kuris angliškai vadinamas CETA. 
CETA dar laukia Europos Parlamento ir visų ES valstybių nacionalinių (ir net regioninių) parlamentų pritarimo (europarlamentarai balsuos vasarį). Jeigu CETA būtų priimtas, tektų atsisveikinti su europiniais maisto saugos, visuomenės sveikatos, aplinkos apsaugos principais, o įstatymai būtų kuriami ir keičiami eurokratų ir verslo lobistų "forumuose". 
Todėl geriau jau atsisveikinkime su CETA! Akcijoje sausio 21 d., kuria prisijungsime prie Decentralizuoto veiksmo prieš CETA renginių visoje Europoje, simboliškai išlydėsime tetą Cetą namo, sukrovę jai atgal į lagaminą visas jos siūlomas „gėrybes“.
Taip pat sugėdinsime Lietuvos derybininkus, kurie „užmiršo“ sveikatos priežiūrą, švietimą, vandens tiekimą... Ir priminsime Lietuvos europarlamentarams, kad pinigai — ne viskas.
Lietuvoje tokios tematikos akcija rengiama pirmą kartą, todėl mums labai svarbus bendraminčių organizacijų palaikymas: ir dalyvavimas pačioje akcijoje, ir informacijos skleidimas. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su profesinėmis sąjungomis. Jei turite galimybių prisidėti prie akcijos, labai lauktume žinios iš Jūsų.


Renginys Fesibuke: https://www.facebook.com/events/250812498665298/?ti=icl
Karolis Klimka | +37062520901  
[email protected]
Europiečių iniciatyva prieš TTIP ir CETA